Sposób na udaną randkę

uwodzenieRandki – kto ich nie lubi. Spotkanie z osobą, która nam się podoba, flirt, mile spędzony czas. Kobiety na takie spotkanie szykują się długo, zastanawiając się przede wszystkim w co się ubrać, jak umalować czy uczesać. Gdy jesteśmy już gotowi zaczynamy się martwić, o czym dokładnie będziemy rozmawiać na spotkaniu. Znacie to? Kluczowe w takim spotkaniu zarówno dla kobiety, jak i mężczyzny jest wybór miejsca spotkania. To wszystko zależy od Was, jedne pary dobrze będą się czuły w parku linowym, ponieważ lubią sport i wyzwania, inni z kolei wolą coś bardziej klimatycznego, na przykład kawiarnie. Zależy też jaką macie osobowość, jeśli trochę się wstydzicie to lepiej wybrać się do kina, gdzie rozmowa nie będzie najważniejsza. Generalnie najlepiej jednak byłoby gdyby w tym miejscu dało się spokojnie porozmawiać, bo przecież chodzi Wam o poznanie siebie. A takich ciekawych miejsc jest przecież mnóstwo: zoo, cyrk, kręgielnia, basen, dyskoteka, piknik, teatr, koncert.

Co z tematami podczas spotkania? Zdarzają się takie chwile gdzie w ogóle ich nie brakuje, ale i takie podczas, których zapada niezręczna cisza – na pewno to kiedyś przeżyliście. Zazwyczaj też próba przełamania takiej niezręcznej ciszy wychodzi nienaturalnie. Ważnym elementem jest też słuchanie. Nie możemy zagadywać kogoś w taki sposób, że on nie może nic powiedzieć. Tak jak umiejętność prowadzenia samej rozmowy, tak i słuchanie jest bardzo ważne. Należy również pamiętać, aby nie zamęczać drugiej osoby milionem pytań. To nie jest komfortowa sytuacja dla nikogo. Warto też obserwować mimikę twarzy osoby z którą się spotkaliśmy, bardzo łatwo z niej odczytać czy tematy, które poruszamy czy to co mówimy zyskuje aprobatę czy też nie.

To jakie wrażenie zrobimy na osobie z którą się spotkamy po raz pierwszy jest bardzo ważne. Co na nie wpływa? Bardzo często nasz strój. Dlatego też wybierając się na randkę musimy pomyśleć i o tym temacie. Najlepiej zachować niejaki umiar. Warto ubrać się schludnie, ładnie, ale się nie wystroić. Kobieta powinna założyć buty na obcasie o ile oczywiście spotyka się z wyższym mężczyzną. Powinny to być jednak takie buty, które pozwolą nam poruszać się z gracją i wdziękiem. Nie przesadzajcie też z makijażem, szczególnie gdy jest ciepło, to wcale nie wygląda dobrze. Jeśli spotykacie się z mężczyzną w dzień warto wybrać kolorowe ubranie, jeśli to randka w porze wieczornej jak najbardziej na miejscu jest kolor czarny. Jeśli macie ładny uśmiech postawcie na intensywny kolor szminki na przykład w najmodniejszym kolorze. Wtedy też warto nie przesadzić z makijażem oka. Mężczyzną radzimy ubrać się po prostu schludnie. Koniecznie musicie pamiętać o wyprasowaniu koszuli czy spodni. W porze letniej zalecamy sandały, ale koniecznie bez skarpet!

Kolejnym tematem do opanowania jest stres związany ze spotkaniem. Dotyczy to zarówno kobiet jak i mężczyzn. Jak nad nim zapanować? Najlepiej przed umówionym spotkaniem obejrzeć ulubiony film, porozmawiać z przyjacielem czy przyjaciółką. Jeśli będziemy zestresowani na pewno popełnimy więcej gaf. Jeśli to Wasza pierwsza randka dobrze jest gdy chłopak inicjuje buziaka w policzek. Kobieta może również odrobinę się spóźnić, taktownie jest gdy ten czas nie przekracza 3 minut, mężczyzna z kolei powinien być odrobinę wcześniej. Najczęściej przed takim spotkaniem stawiamy sobie pytanie: Jak właściwie powinnam / powinienem się zachowywać? I tutaj najprostsza odpowiedz okazuje się być najlepszą – po prostu zachowuj się naturalnie, a wszystko będzie dobrze.

Comments are closed.