Sztuka dotyku

iStock_000008600864XSmall

Pierwszym dotykiem z jakim się spotykamy w życiu jest dotyk naszej matki zaraz po urodzeniu. W dzieciństwie gdy dzieje się nam coś złego to nadal jest dotyka naszych rodziców- gdy płaczemy, czujemy się źle lub jesteśmy chorzy. To daje nam poczucie bezpieczeństwa i że nie jesteśmy sami ze swoimi zmartwieniami. Tak kształtuje się nasze przekonanie o tym, że dotyka to coś dobrego dla nas.

Zbiegiem lat, gdy dorastamy, kontakt z rodzicami zaczyna się zacierać, jednak przekonanie o tym, że dotyk to coś pozytywnego pozostaje. Teoria uwodzenia zakłada, że dotyk może się odbywać na trzech poziomach, odgrywając trzy funkcje. Pierwsza z nich to funkcja społeczna, druga to przyjacielska, ostatnia to ta, która ma stworzyć kontekst seksualny.

Dotyk jest docenionym elementem uwodzenia. Jak możemy zasygnalizować kobiecie, że nam się podoba? Możemy na przykład w pewnym momencie naszej rozmowy bardzo naturalnie zacząć ją dotykać. To będzie sygnał naszego określonego nastawienia.. Możemy też rozpocząć ten proces od dotyku w sferze przyjacielskiej, aby ma początku dać jej sygnał „jesteś ze mną bezpieczna” i posuwać się dalej. Dotyk społeczny raczej nikomu nie sprawia problemów, gorzej radzimy sobie z tym przyjacielskim i erotycznym. Stosujemy go dość rzadko, a trzeba pamiętać o tym, że to przecież praktyka czyni mistrza. Najlepiej zacząć od dotyku kontekstowego czyli gdy opowiadamy i chcemy zaakcentować pewien moment w danej historii dotykamy kobietę. To działa! Innym sposobem jest dotykanie elementów stroju czy biżuterii kobiety, mówiąc że nam się bardzo podoba. Możemy również próbować ją dotknąć podczas otwierania drzwi, przytulając ją gdy siedzimy razem na ławce albo chodzi po parku. Tak naprawdę dotyk nie wymaga żadnego tłumaczenia, gdy czujemy, że druga osoba jest nam przychylna po prostu możemy to zrobić. Gdy zauważymy, że kobiecie nie odpowiada dana forma dotyku powinniśmy się wycofać, na pewno nie naciskać. Często potrzebna jest cierpliwość.

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce dzięki następujacym słowom kluczowym:

Comments are closed.