Uwodzenie przy użyciu NLP

uwodzenieRoss Jeffries okazał się dla wielu mężczyzn wybawieniem. To on w latach 90-tych posłużył się metodą uwodzenia opierającą się na NLP. Zakłada ona wykorzystanie dwuznaczności i odpowiednio ukrytych hipnotycznych komend, ale i ciekawych opisów emocji i otoczenia jako „wabik” na kobiety. W początkowej fazie mężczyzna uczy się komend o charakterze hipnotycznym na pamięć nazywanych patternami. Wszystko po to by uwieść kobietę. Jakiś czas temu wraz z rewolucją seksualną podjęto temat znanego już wcześniej programowania neurolingwistycznego w podrywaniu kobiet. Uznano po prostu, że spoko NLS sprawdza się w komunikacji i perswazji to również może być przydatne w kontaktach damsko – męskich. Uwodzenie w końcu również jest formą komunikowania się ludzi. Natychmiast też pojawiło się wielu mężczyzn chcących korzystać z takich technik perswazji jak : presupozycje, cytaty, kotwice, przeramowania, metafory i oddziaływanie na submodalności. Cała sztuka była oparta na nauczeniu się tzw. patternów czyli gotowych schematów zachowań ale i odpowiednich fraz, które miały świadome , ale i podświadome działanie na kobiety. Technika wzbudzała w tych paniach zainteresowanie i pożądanie. Jak się jednak okazało techniki, które zostały zaczerpnięte z NLP są JEDYNIE technikami i są mało elastyczne.

Nie można jednak Rossowi Jeffriesowi odmówić zasług w kształtowaniu uwodzicieli na całym świecie. Ten scenarzysta komediowy i twórca „Speed Seduction”, czyli zbioru materiałów oraz seminariów które opierają się o neurolingwistyczne programowanie oraz techniki hipnozy, urodził się 20 września 1958 roku. W swojej teorii tłumaczył motywację i psychologię kobiet, która miała mężczyzną zapewnić sukces uwodzeniu ich. Chociaż ta metoda znalazła wielu zwolenników to uznawana jest za dość kontrowersyjną.

Jeffries jako pierwszy stworzył specjalną stronę internetową, na której zawarł swoje wskazówki dla przyszłych uwodzicieli. Swoimi postami zapoczątkował społeczność uwodzicieli Był prawdziwym prekursorem w tworzeniu newsletterów, zajął się również publikacją książek, płyty CD oraz materiałów video. Jego kolejną działalnością były seminaria. Czym dokładnie jednak jest metoda Speed Seduction? Najprościej rzecz ujmując to neurolingwistyczne programowanie. Poprzez odpowiednie słowa mężczyźni korzystający z tego programu pobudzają kobiety, w taki sposób, aby wytworzyło się między nimi napięcie seksualne zbliżone do odczuć, jakie mają kobiety podczas czytania romansów. Jeffries od którego uczyło się tysiące mężczyzn był zdania, że taki efekt można osiągnąć na sam widok mężczyzny lub przez dotyk. Najwięcej wspominanych kontrowersji budził jednak podkreślając to, że jego metoda całkowicie równi się od tych prezentowanych przez innych mistrzów podrywu. Złośliwi nadali mu nawet pseudonim -Mine99. Był on zdania, że wszystkie techniki, które z czasem były prezentowane przez innych twórców rzekomo opierały się na tym, co on sam wymyślił w 1999 roku. Mocno podkreślał fakt, że jego techniki są tworzone po to, aby dostarczać przyjemności zarówno mężczyznom jak i kobietom na zasadzie dogłębnego zrozumienia ich skrywanych potrzeb. W jego teorii mężczyzna miał dominować nad kobietą jednocześnie okazując zrozumienie jej podświadomym popędom.

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce dzięki następujacym słowom kluczowym:

Comments are closed.