Walka z nieśmiałością

iStock_000004124371XSmallZ nieśmiałością da się żyć, chociaż bywa to dość trudne. Osoby, które borykają się z tym problemem często mają problem z budowaniem stosunków międzyludzkich, ale jak się okazuje to temat, który dotyczy bardzo dużej ilości osób. Sytuacja staje się trudna gdy ta nieśmiałość nie pozwala nam poznać kogoś bliskiego. Nieśmiałość często objawia się czerwienieniem. Wystarczy jedynie skupienie na takiej osobie uwagi, aby taka reakcja zaszła. Wynika to z pobudzenia fizjologicznego. Trudność sprawia brak kontroli nad taką reakcją, co jest niezwykle kłopotliwe dla takiej osoby, a kiedy krew sprawia, że nasza krew się zabarwia już nic nie możemy zrobić. Bywa nawet ta, że ze strachu przed zaczerwienieniem możemy nabawić się fobii, co może prowadzić do erytrofobii (czyli lękiem przed zaczerwienieniem się, który jest wywołanym tym, że często nas to spotyka). Osoby nieśmiałe często uchodzą za mało sympatyczne czy serdeczne, dzieje się tak przez ich wycofanie i obawę przed odrzuceniem.
Jak walczyć z nieśmiałością aby na randce wypaść dobrze?
Warto pewną pracę nad sobą wykonać w domu. Często nasza nieśmiałość wynika z braku pewności siebie. Specjaliści proponują zmienić sposób myślenia na swój temat. Warto przemyśleć taki temat … Jeżeli skupiamy uwagę na naszych wadach, to zaczynamy myśleć o sobie bardzo negatywnie. Warto spojrzeć w lustro i ocenić się pozytywnie. Zobaczyć jakie mamy zalety i skupić się na tym jak je pokazać.
Aby dobrze zaprezentować się na randce warto wcześniej się do niej przygotować czyli wykonać pewną pracę nad sobą. Jeżeli takie spotkanie dla Ciebie jest związane ze stresem to powinieneś tak zrobić. Często bywa tak, że osoby nieśmiałe gorzej prezentują się na takich spotkaniach.
Jeżeli odczuwamy sam lęk przed pójściem na randkę powinniśmy, przede wszystkim zastanowić się co takiego nas właściwie przeraża. Odpowiedź na to pytanie da nam rozwiązanie jak powinniśmy sobie z tym radzić. Jeżeli okaże się, że uważamy siebie za kogoś mało wartościowego (co często się zdarza) powinniśmy trochę nad sobą popracować. Pomyśleć o sobie korzystniej. Zastanowić się nad swoimi pozytywnymi cechami. Praca powinna być intensywna, ale dająca świetne rezultaty. Przy mocnym zaangażowaniu będziemy mogli uwolnić się od swojej nieśmiałości i stać się człowiekiem pewnym siebie. Można zacząć od drobnych zmian, to działa zarówno u kobiet jak i u mężczyzny.
Najprościej zacząć od wyglądu zewnętrznego, który zresztą jest naszą wizytówką, to na to zwraca uwagę druga osoba na początku. Po prostu ubierz się modnie i mocniej zadbaj o siebie. Wtedy łatwiej Ci będzie poczuć się dobrze w swojej skórze, co jest bardzo ważne . Kluczem do osiągnięcia sukcesu jest poczuć się atrakcyjnie.

Comments are closed.